Gyvūnų terapija. Elnių poveikis savijautai

Gyvūnų terapija. Elnių poveikis savijautai

Elniai sveikatai ir nuotaikai gali būti naudingi ne ką mažiau nei „pripažinti“ terapiniai gyvūnai – žirgai, delfinai ar šunys.

Elnių stebėjimas, jų maitinimas iš rankų neabejotinai teigiamai veikia vaikų ir suaugusiųjų emocijas – tai Elnių SPA matome kiekvieną dieną. Yra ir šeimų, auginančių autistišką vaiką, kurios su savo atžalomis vis sugrįžta į „elnių terapiją“ – Gyvūnų terapija.

Nors iki šiol nebuvome aptikę mokslinių straipsnių būtent apie terapinį elnių poveikį sveikatai, tačiau rėmėmės savo pačių ir lankytojų atsiliepimais ir sakėme: taip, tai „terapija“, tikras SPA sielai.

Tačiau JAV Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) vieno iš departamentų vadovas asmeniškai ėmė rinkti duomenis apie elnių terapiją, pastebėjęs, kaip šių gyvūnų draugija veikia jį patį.

Juolab, kad vis daugiau gyvūnų rūšių „įrašoma“ į sąrašus tų, kurie turi „teisę užsiimti“ gyvūnų asistuojamąja terapija.

Jau įrodyta, kad ne tik delfinai, bet ir „eilinės“ akvariumo žuvelės gali būti naudingos sveikatai. Pavyzdžiui, paaiškėjo, kad diabetu sergantys paaugliai, kurie augino žuveles ir du kartus per dieną turėjo jas pamaitinti bei patikrinti vandens lygį, ėmė sąžiningiau vykdyti gydytojų nurodymus rūpindamiesi savo pačių sveikata.

O jūrų kiaulytės stojo į vieną gretą su šunimis ir katėmis padėdamos autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams pagerinti socialinius įgūdžius.