EDUKACIJA TRUMPAI. Kada ir kodėl elniai meta ragus

EDUKACIJA TRUMPAI. Kada ir kodėl elniai meta ragus

Ar dažnai elniai meta ragus, ir kodėl gamta sugalvojo tokį keistą, bet nuostabų reiškinį?

Ragus, kuriuos turi tik tauriųjų elnių patinai, šie numeta kiekvienais metais.

Priklausomai nuo elnių amžiaus (kuo elnias vyresnis, tuo ragus meta anksčiau), ragai krenta vasario – kovo mėnesiais. Mūsų Rudolfas – vyriausias bandoje, tad ragus jis numeta pirmasis. Ne abu iš karto: pirma nukrenta vienas, paskui kitas. Maždaug parą, o kartais ir dvi, jis yra tikras vienaragis ir primena Eliotą iš populiaraus animacinio filmuko.

Tuo metu jaunesni ir vis dar raguoti patinai bemat pajunta, kad lyderis – nebe toks stiprus ir pavojingas, ir mėgaujasi trumpučiu savo pranašumu. Tačiau jėgų pusiausvyra labai greitai atsistato: jaunimas greitai irgi netenka savo puošmenų, o Rudolfo atmintis – labai gera:)

Kodėl ragai krenta?

Tai susiję su hormoniniais pokyčiais elnio organizme. Tuo metu, kai ragai labiausiai reikalingi ir patys tvirčiausi – rujos metu rudenį – testosterono lygis elnio organizme išauga iki 1000 kartų. Vėliau testosterono vis mažėja, o ragai nukrenta tada, kai testosterono lygis yra pats žemiausias.

Tai paaiškina, kodėl vyresni elniai ragais atsikrato greičiau: jų kūne hormonų svyravimai daug ryškesni nei jaunų patinų.

Daugiau apie elnius sužinosite atvykę į Elnių SPA. Edukacija vaikams vyksta iš anksto užsiregistravus. Plačiau apie tai, kaip vyksta edukacinės veiklos, skaitykite čia.